Yarım asırlık şehir hastahanesi Göztepe Eğitim Araştırma

Yarım asra yakındır şifa dağıtan İstanbul Medeniyet Üniversitesi Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi, ağustos ayında ilk etabının hizmete alınması planlanan yeni binasıyla şehir hastanesi statüsüne kavuşacak.İstanbul'un dördüncü şehir hastanesi olarak kentin sağlık sistemine büyük katkılar sağlayacak Göztepe Şehir Hastanesinin ilk etabı, hizmete açıldı.
Sağlıkta Dönüşüm Programı ile hayata geçirilen şehir hastaneleri projesi kapsamında ülkenin dört bir yanında hizmete açılan sağlık üsleri, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadeleye de önemli katkılar sağlıyor.
Sağlıkta Dönüşüm Programı ile hayata geçirilen şehir hastaneleri projesi kapsamında ülkenin dört bir yanında sağlık üsleri hizmete alınmaya devam ederken akıllara gelen ilk soru bu kadar büyük şehir hastahanelerine ihtiyacımız varmı ?
Türkiye'nin en modern sağlık merkezlerinden ve kentin Anadolu Yakası'nın sağlık üslerinden olması planlanan hastane 245.667 metrekarelik kapalı alanda yükselen 7 bloğu, fiziki alt yapısı, nitelikli yatak kapasitesi ve sahip olduğu yüksek teknolojisiyle göz dolduruyor.
Hastanenin ilk etabında, 27 ameliyathane ve 96 yataklı yoğun bakım yatağı, 175 poliklinik odasıyla hizmet verilecek.
Sağlık yatırımlarında garanti rakam verilmediği ısrarla bakan koca tarafından söylenmesine rağmen muhalefetin bu söylemden vaz geçmemesi sağlıktaki hizmetlerde tek kısır döngü olarak belli aralıklarla gündemi işgal etmeye devam etmekte.
Umalımda sağlık yatırımları gelecekte çok daha az maliyetli ve hastalık merkezli ticarethanelere dönüşmesin....

Ömer Kenan ERDOĞAN
15 Ağustos 2020 15:55