Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastahanesi

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Projesi, Sağlık Bakanlığı tarafından Kamu Özel İşbirliği modeli ile yapılan Türkiye’nin en büyük 3. sağlık yatırım projesi olup, İstanbul ve çevre illere hizmet verecektir.
Proje, Türkiye’nin kuzey batısında İstanbul ilinin Başakşehir ilçesinde, toplam 790.000 m2 alan üzerine kurulmuştur.
Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi, 2.354 yatak kapasiteli Ana Hastane, 200 yatak kapasiteli Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi ve 128 yatak kapasiteli Psikiyatri Hastanesi’nden oluşmaktadır. Ana hastane, ortak bir çekirdek yapı etrafına kurulmuş olan 6 adet bloktan oluşmaktadır ve içerisinde şu hastaneler bulunmaktadır,
Dünyanın birçok ülkesini etkisi altına alan yeni tip corona virüs (Covid-19) pandemi sürecinde de sağlıkta hizmet kalitesini en üst seviyeye çıkaran şehir hastaneleri, mücadeleye, sahip olduğu en son teknoloji, fiziki altyapı ve nitelikli yatak kapasitesi ile en büyük katkıyı sunan sağlık üsleri arasında yer alıyor.
Yatırımların sağlığa yapıldığı günümüzde GELECEKTEKİ SAĞLIK TİCARETİ'ne yatırım yapmak günümüzde pek anlaşılamayacak ancak ilerleyen yıllarda artıya döndüğünde yukarıda özelliklerini saydığımız Başakşehir Çam ve Sakura Hastahanesi getiride çok önemli bir yere sahip olacaktır.

Ömer Kenan ERDOĞAN
24 Ağustos 2020 19:16