15 Temmuz Yeniden Varoluş Destanı

15 Temmuz Darbe kalkışması gecesi bütün halkımız adeta asker, sağlık çalışanı, polis oldu !

Sağlık çalışanı kısmı pek tabii bizler için çok önemli bir kavram, Sağlık Çalışanı kavramının içi o gece tam anlamıyla dolduruldu. Motosikleti ve araçlarıyla yaralı taşıyanlar ambulanslarımız oldu, yaralananlara anında müdahale ederek yaralıların kanamasını durdurmak için müdahale edenler hemşirelerimiz oldu, o gece görevli olmamasına rağmen hastanelere koşan doktorlarımız ise takım liderleri kahramanlarımız oldu.

Kimi hastahane yolunda mermilere tanklara göğüs gerdi, kimi hastaneye ulaşmak için darbecilerle göğüs göğüse mücadele etti !

Ve tabii hastanede bir canı kurtarmak için canını dişine takıp mücadele eden hastanelerimizin hasta bakıcılarından profesörlerine kadar tam kadro çalışan sağlık personellerimiz vardı.

O karanlık gece sabaha aydınlandığında omuzlarındaki yük çok daha ağırlaşmıştı, bir kaç gün içinde darbe girişimi bastırılıp hainler derdest edilmiş olsalarda arkalarında onlarca Şehit ve Yaralı gazi bırakmışlardı. Defalarca ameliyatlar olup hala düzelemeyen gazilerimizin varlığından haberdarız.

Sabırla onları tedavi etmeye çalışan doktordan hemşireye, ambulans şoförümüzden hasta bakıcılarımıza, fizik tedavi uzmanlarımızdan psikologlarımıza kadar devasa sağlık ordumuza sonsuz teşekkürler...

İyi ki varsınız.

Ömer Kenan ERDOĞAN
15 Temmuz 2020 09:10