14 Mart Tıp Bayramınız Kutlu Olsun.

14 Mart denince akla bir kaç basit kutlama bir kaç seminer, bir kaç tebrik gelir hepimizin aklına.

Yolumuz doktora ve hastahaneye düşene kadarda hiç aklımıza gelmezler, birde yolları düşüp de istedikleri yapılmadığında şiddete başvuran hastalıklı tipler var tabii bizlerle yaşayan. Daha doğrusu bizlerin onlarla yaşamaya mecbur kaldığımız hasta ruhlular var maalesef ülkemizde.

Yıllardır kanayan yaramızdır SAĞLIKTA ŞİDDET !

Bir türlü caydırıcı cezaların olmayışı, sıradan bir kavga olarak görülmesi, hatta çoğu zaman şikayetçi dahi olunamayan garip bir şiddet olgusudur SAĞLIKTA ŞİDDET !

Kimi zaman ilaç yazdırmadan çıkar kavgalar, kimi zaman muayeneden sebep, kimi zaman yanlış tedavi ettinden, kimi zaman ise SEN ÖLDÜRDÜN'den !

Sebep ne olursa olsun artık bu sıkıntılı ve problemli tiplerin ciddi cezalar alması,yaptıklarının bedelini en ağır şekilde ödemesi lazım, düşünsenize ; çocuğunuzu doktora götürüyorsunuz ve sizden önceki vatandaş doktara saldırıp ağzını burnunu kırıyor !

Sonrasındada siz içeri gireceksiniz ve o insanın hiç bişey olmamış gibi sizin çocuğunuzu tedavi etmesini bekleyeceksiniz, veya o kavgadan sonra sizin çocuğunuzu ameliyat edeceğini hayal edin !

o psikolojiyi yaşayan kaç doktor veya sağlık çalışanı herhangi bir personel daha sonra insanlara nasıl sevgiyle bakıpta onları tedavi edecek ?

SAĞLIKTA ŞİDDET yasası çok ağır cezalar içerecek şekilde yeni baştan dizayn edilerek insanlara doktorlarında insan ve en az onlar kadar hakları olduğu anlatılmalı, umarız yakın zamanda bu sıkıntıda çözüme kavuşturulur.

Şiddetsiz sağlıklı yarınlara...

Ömer Kenan ERDOĞAN
14 Mart 2020 00:00